کتابخانه مسجد انصار الحجه (عج) واقع در قسمت زیرزمین مسجد می باشد. این کتابخانه که به طور مستقل از نهادهای دولتی و غیردولتی و به منظور بالا بردن سطح فرهنگ مطالعه و آموزش مردم منطقه و به خصوص دانشجویان و دانش آموزان تاسیس شده است، همواره توانسته با جذب بیش از ۴۰۰ مخاطب و مراجعه کننده در سال ، به کار خود ادامه دهد.
این کتابخانه با مساحتی در حدود ۱۰۰ متر مربع جایگاه آرام و مناسبی را برای مخاطبان ودانش پژوهان خود فراهم کرده است علاوه بر این عدم وجود کتابخانه در این منطقه اهمیت ایجاد کتابخانه را بیشتر آشکار کرده است.


در کتابخانه مسجد انصار الحجه بیش از ۱۲۰۰۰ جلد کتاب مفید در زمینه های مختلف علمی ، آموزشی ، مذهبی ، تاریخی و … موجود است . این کتابخانه توانسته بیشتر مخاطبان خود را از میان دانش جویان و دانش آموزان منطقه جذب کندو اوقات فراغت آنان را به شکل سودمند و مفید صرف مطالعه و آموزش کند.


کتابخانه مسجد انصار همچنین دارای دو سالن تفکیکی مطالعه برای خواهران و برادران می باشد و در اکثر ایام سال از ساعت ۱۴ الی ۲۰ (بعد از نماز مغرب و عشاء) و در ماه های دی ، اردیبهشت و خرداد بنابر درخواست متقاضیان از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ آماده خدمت رسانی می باشد.
ظرفیت این کتابخانه در حال حاضر حدود ۱۲۰ نفر می باشد . درضمن عزیزانی که قصد استفاده از این محیط را دارند می توانند همه روزه به همراه یک قطعه عکس و دوکپی شناسنامه به دفتر کتابخانه مسجد انصارالحجه مراجعه کرده و پس از هماهنگی با جناب آقای محمود کاظمی از این فضا استفاده کنند.
تلفن : ۳۳۷۳۶۶۰۶
آدرس : تهران ، میدان خراسان ، خیابان خاوران ، نبش خیابان شهید تاری، مسجد انصار الحجه