صندوق قرض الحسنه غدیر یکی دیگر از اقدامات و فعالیت های حضرت آیت الله وحیدی گلپایگانی در راستای مساعدت و حمایت از مردم منطقه ی جنوب شرق تهران است .
این صندوق که در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده است ، تا به امروز به طور کاملا مستقل از نهاد های دولتی به فعالیت خود در جهت پرداخت وام قرض الحسنه به متقاضیان ادامه داده است.

بنا و ساختمان صندوق قرض الحسنه غدیر وابسته به مسجد انصار الحجه بوده و مسجد این بنا را به صورت رایگان به این مقوله اختصاص داده است . صندوق قرض الحسنه غدیر از لحاظ پشتوانه مالی توسط تعدادی از خیرین داخل و خارج از منطقه تامین شده است .

در این صندوق همواره دو نوع وام قرض الحسنه به متقاضیان ارائه می گردد که عبارت اند از وام قرض الحسنه کوتاه مدت (به صورت یک ماهه و با داشتن چک و ضامن ارائه میگردد ) و دیگری وام قرض الحسنه بلند مدت که از مبلغ ۵ میلیون ریال به بالا به متقاضیان پرداخت شده و باز پرداخت آن طی اقساط و مدت زمان بیشتری دریافت میگردد. بازپرداخت وام های این صندوق با ۲ درصد کارمزد است که صرف مسائل مالی صندوق ، حقوق کارمندان و … میشود.

این صندوق همچنین فعالیت هایی نیز در زمینه خیریه داشته و همه ساله اقدامات زیادی در این زمینه انجام میدهد از قبیل :خرید جهیزیه برای دختران جوان ، پرداخت حقوق مستمر به خانواده های کم بضاعت و … .
لازم به ذکر است با توجه به وضعیت معیشتی مردم منطقه و درخواست های آنان برای اخذ وام و همچنین پشتوانه مالی صندوق ، این صندوق ناچار به قرار دادن محدوده های منطقه ای شده و پرداخت وام به مردم این منطقه را در اولویت خود قرار داده است.
قابل ذکر است صندوق قرض الحسنه غدیر در صورت داشتن پشتوانه ی مالی هرچه بیشتر ، توانایی ارائه خدمت به طیف وسیعتری از مناطق و مردم را داشته و همواره از خیرین محترم در سراسر استان در راستای افزایش پشتوانه مالی صندوق و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم استقبال می کند.
در ضمن عزیزان خیر ویا متقاضی دریافت وام میتوانند هرهفته سه شنبه ها به صندوق قرض الحسنه غدیر مراجعه کرده و در جهت اخذ وام با مدیرعامل صندوق جناب آقای ناصر محمدی و دیگر مسئولین صندوق هماهنگی لازم را انجام دهند.
آدرس : تهران ، میدان خراسان ، خیابان خاوران ، صندوق قرض الحسنه غدیر
واحد فرهنگی مسجد أنصارالحجّه(عج)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *