از جمله فعالیت های حضرت آیت الله وحیدی گلپایگانی که در راستای کمک و حمایت مردم ، به ویژه مردم منطقه جنوب شرق تهران صورت گرفته است، ساختن بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهدای گمنام در این منطقه است . این بیمارستان که در ابتدا پس از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت درمانگاه به فعالیت خود و خدمت رسانی به مردم ادامه می داده است ، در سال ۸۱- ۸۲ پس از موافقت مسئولین در راستای تبدیل به بیمارستانی مجهز مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است . فعالیت های انجام شده در قبال توسعه ی این بیمارستان در حدود ۹ سال به طول انجامیده و این بیمارستان را به یکی از مجهزترین مراکز درمانی تبدیل کرده است .

 

بیمارستان شهدای گمنام در ابتدا ۱۰۰ تختخوابی بوده که با توجه به اضافه شدن بخش های جدید مانند بخش دیالیز و … به آن ، به ۱۶۰ تختخواب ارتقاء پیدا کرده است . از علل تشکیل و ایجاد بیمارستان شهدای گمنام میتوان به عدم وجود مراکز خدمات درمانی مناسب و با تعداد کافی در جنوب شرق تهران اشاره کرد که پاسخگوی این حجم از نیازهای مردم و بیماران منطقه نبوده است. قابل به ذکر است این بیمارستان در حال حاضر در دست ساخت بوده و البته رو به اتمام میباشد و امید است به یاری خداوند متعال در اواخر سال جاری (۱۳۹۲) مورد افتتاح قرارگیرد . بیمارستان شهدای گمنام در حال حاضر نیز مورد استفاده میباشد و در اکثر بخش های خود پاسخگوی بیماران محترم میباشد ولی هنوز به طور رسمی افتتاح نشده است .

 

از جمله بخش ها و دیگر امکانات بیمارستان شهدای گمنام میتوان به ۲ سالن بزرگ و مجهز CCU , یک سالن ICU , چهار اتاق عمل کاملا مجهز ویک اتاق عمل برای بخش اورژانس و همچنین اتاق های بستری ۲ تختخوابی، سرویس های کامل بهداشتی اشاره کرد و از جمله بخش های تخصصی دیگر میتوان بخش های رادیولوژی، سونوگرافی ، اکو و آزمایشگاه های پیشرفته تخصصی و … نام برد .

 

 

هزینه هایی که در این بیمارستان از بیماران محترم دریافت میگردد به صورت نیمه رایگان بوده و تمامی تعرفه های آن تا حد زیادی کمتر از تعرفه های وزارت بهداشت و درمان قرار داده شده است . هزینه های ساخت و توسعه ی این بیمارستان ، قسمتی از سهم امام (ره) و وجوهات شرعیه بوده و قسمتی از آن را هم خیرین محترم تقدیم کرده اند و امید است خیرین محترم و دلسوز همواره به حمایت و کمک به مردم کم بضاعت ادامه داده و خداوند آنان را مورد لطف و مرحمت خود قرار دهد.

آدرس : میدان خراسان – خیابان خاوران – خیابان شهید اعظم نظامی – روبروی کوچه ابوذر – بیمارستان شهدای گمنام

واحد فرهنگی مسجد أنصارالحجّه(عج)